MINI VÝSTAVA A DÍLNIČKA MERKUR

 ZVEME VÁS NA OCHUTNÁVKU STAVEBNICE MERKUR 

Ve spolupráci s českou stavebnicí Merkur pro Vás chystáme malou ochutnávku. Naši návštěvníci se ve druhém patře mohou těšit na mini výstavu stavebnice Merkur, na kreativní dílničky pro děti a zajímavé povídání o historii Merkuru. Návštěva koutku Merkur bude pro návštěvníky galerie volně přístupná. Stavebnice Merkur jsou známé skrze generace. Tato víceúčelová legendární hračka zabavila a stále baví mnoho dětí, ale také dospělých na tisíce hodin. Někdo si ji dokonce pamatuje z dob povinné školní docházky, jiným posloužila jako ideální pomocník k opravě čehokoliv v domácnosti.

Věděli jste, že Merkur oslavil už 100 let své existence?

Počátky výroby stavebnice sahají do roku 1920, kdy pan Jaroslav Vancl založil firmu Inventor. Ještě před založením si nechal pan Vancl patentovat originální konstrukci dětské kovové stavebnice pod názvem Inventor. Historie se psala v zakládajícím městě Police nad Metují, kam jste zváni do Muzea Merkuru. Jak se z původního “Inventor” stal právě “Merkur” a co stálo za touto transformací se dočtete ZDE. 

STAVEBNICE MERKUR U NÁS V PRODEJI

Vytvořte si v kreativní dílničce vlastní model a odneste si jej domu! Povedl se Vám zrovna sestavit prvotřídní kousek a nechcete jej nechávat v galerii? Nemusíte. Stavebnici si můžete odkoupit. Dle platného ceníku Vám zvážíme použitý materiál a nabídneme Vám jej k odkupu. Chcete si sestavit model až v pohodlí domova? Vyberte si jednu z nabízených stavebnic v našem obchůdku se suvenýry v přízemí galerie, Celetná 15, Praha 1.

Zdroj: www.merkurtoys.cz 

FOTOGALERIE