Od června 2018 do prosince 2021 jste nás mohli navštívit na adrese 28. října 377/13. V budově City Palais jsme působili krásných tři a půl roku.

Nastal však čas na změnu a v lednu 2022 jsme se přestěhovali na adresu Celetná 15, Praha 1. Stěhování bylo zdlouhavé a náročné. Kdo u nás byl, mohl si povšimnout jak velké a těžké exponáty vystavujeme. Celá expozice sčítá přes 100 figurín různých velikostí. Od těch nejmenších ve velikosti dítěte, po středně velké obdobné velikosti člověka, až po ty největší, kterými jsou auta a autoboti s výškou až 3,40 m. Ty největší exponáty dosahují váhy 1,2 tuny. Na stěhování soch se podílelo mnoho statných mužů, dva zvedací vozíky, kladky, mnoho nářadí. Některé exponáty lze rozebrat na 2-3 části, což velmi ulehčí transport. Jiným figurínám jdou odebrat zbraně či odpojit končetiny a s automobily lze dokonce popojíždět. Nejvíce záslužnou práci odvedli  nákladní vozy, které naše exponáty převezli na novou adresu Celetná 15, Praha1.

Trvalo přes tří měsíce, než jsme dokončili rekonstrukce a veškeré přípravy před znovuotevřením galerie. Především zednické a malířské práce zabraly nejvíce času, dále to pokračovalo pokládáním lin, instalací světel, výstavbou obchůdku se suvenýry a tak dále. Celková plocha 2.500m výstavní plochy si žádala opravdu spousty času, materiálu a také mnoho hodin nekonečného úklidu. Abychom ochránili figuríny od prachu a nečistot, přestěhovali jsme je před rekonstrukcí do pater nejvyšších a po rekonstrukci jsme jim našli nová místa ve výstavních prostorách, opět o pár pater níže.

Tři měsíce uplynuly jako voda a my konečně s radostí můžeme říci, že duben bude měsícem, kdy Vás pozveme do naší galerie v NOVÉM!

Těšit se u nás můžete jak na nové věší prostory, nové exponáty, více interaktivity a větší nabídku obchůdku se suvenýry.